Версія для людей
з вадами зору

Контактна інформація

Початком створення анестезіологічної служби в Рівненській обласній лікарні, та й на той час  в усій області, можна вважати 1958 рік, коли на базі хірургічного відділення було відкрито лікувально-консультативний та організаційно-методичний центр реанімації. 

З 1990 року відділення анестезіології та інтенсивної терапії очолює обласний позаштатний анестезіолог, лікар вищої категорії Мельничук Анатолій Володимирович. 

Тоді ж, у 1990 році, був започаткований і сьогоднішній стиль роботи анестезіологічних і хірургічних служб. Створені оптимальні умови для співпраці, якісної хірургічної допомоги пацієнтам. 

В 2005 році закінчено ремонт-реконструкцію відділення анестезіології та інтенсивної терапії за сучасними будівельними технологіями. 

З 2020 року старшою медсестрою відділення анестезіології та інтенсивної терапії є анестезист вищої категорії Людмила Ярославівна Прусова — мудрий організатор, професіонал своєї справи. 

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії надає допомогу всім категоріям хворих, які лікуються в Рівненській обласній клінічній лікарні, та хворим профільних відділень обласного підпорядкування. На 14 ліжках, в середньому за рік, отримують кваліфіковану медичну допомогу до 700 хворих різного профілю, з більш як чотирьохстами критичними станами, захворюваннями та патологічними синдромами, з середньою тривалістю лікування 5,5 днів. 

В середньому за рік відділенням проводиться 7000 планових та ургентних загальних знеболювань різних видів в операційних лікувального закладу. 

За період із 2020 року значно розширився спектр оперативних втручань, де анестезіологи забезпечують знеболювання, моніторинг та анестезіологічний захист — панкреато-дуоденальні резекції, пластична хірургія, кардіохірургічні операції, ведеться велика робота по розвитку трансплантології в обласній лікарні. 
Обладнання: наркозно-дихальна, дихальна, слідкуюча апаратура, обладнаний реанімобіль, апарат УЗД Esaote Mylab Gamma із конвексним та лінійним датчиками, отримано та введено в експлуатацію сучасні апарати ШВЛ із інтелектуальними режимами вентиляції, без яких важко уявити сучасну інтенсивну терапію. 

На базі відділення працює Рівненська філія кафедри анестезіології та інтенсивної терапії, факультету післядипломної освіти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Керуючий філією — Мельничук Анатолій Володимирович. 

На сьогоднішній день лікарі відділення володіють найсучаснішими методами інгаляційної низькопоточної анестезії з протективною штучною вентиляцією легень та тотальною внутрішньовенною анестезією за цільовою концентрацією в місці дії та у плазмі крові (TIVA, TCI). 

Забезпечуються найскладніші оперативні втручання, де анестезіологи не тільки проводять мультикомпонентну загальну анестезію, а й проводять моніторинг життєво важливих функцій організму, попереджаючи і передбачаючи ускладнення. 

Оперативні втручання на більшості ділянок тіла можуть бути виконані із використанням реґіонарних методів анестезії, що дозволяє пришвидшити мобілізацію пацієнта та зменшити кількість післяопераційних ускладнень: 
1. Блокади периферичних нервових сплетень (проводяться під ультразвуковим контролем і з використанням нейростимулятора); 
2. Міофасціальні блокади (виконуються під ультразвуковим контролем — TAP, QL, ESP блоки та інші). 
Лікарі відділення володіють корисними методиками центральних блокад — епідуральною і спинномозковою. 

Це розумна і доречна альтернатива або доповнення до загальної анестезії. На базі відділення проводяться наукові дослідження в анестезіології та інтенсивній терапії. 

Проводяться консультації лікувальним закладам Рівненської області з питань діагностики, інтенсивної терапії та анестезії; забезпечується транспортування важких пацієнтів з усіх регіонів Рівненської області для надання висококваліфікованої анестезіологічної та реаніматологічної допомоги у КП ≪РОКЛ ім. Ю. Семенюка≫ РОР.