Версія для людей
з вадами зору

Контактна інформація

Обласний центр урології та дистанційної літотрипсії оснащений сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою, функціонує з цілодобовим стаціонаром на 35 ліжок (30 — урологічних та 5 — ДЛТ), працює 10 лікарів-урологів та 25 молодших медичних сестер та працівників.

Основним завданням центру є забезпечення населення доступною, висококваліфікованою, спеціалізованою, консультативно-діагностичною та лікувальною допомогою з використанням сучасного ендоскопічного обладнання та застосуванням новітніх передових методик лікування захворювань сечовидільної та чоловічої статевої систем, лікування онкоурологічної патології.

Спеціалізація центру: малоінвазивна сучасна діагностика та лікування усіх урологічних захворювань згідно Європейських та світових стандартів.

Переважна більшість операцій проводиться за допомогою ендоскопічного обладнання (без розрізів) та через невеликий прокол (відеоендоскопічно), що дає можливість скоротити терміни лікування, зменшити травматичність.

Надзвичайно важливо, що такі методики лікування дозволяють хворим відчути принципово іншу якість життя, а впроваджені сучасні технології значно збільшили діапазон і об’єм хірургічних втручань, в т. ч. при онкоурологічних захворюваннях, що дало можливість знизити інтра- та післяопераційні ускладнення, проводити операції пацієнтам навіть з обтяженою супутньою патологією та в похилому віці, скоротити термін перебування в стаціонарі, зокрема, після ендоскопічних втручань до 2-х діб, що також і сприяє швидкому відновленню працездатності (поверненню до роботи через кілька днів після операції), відсутності великих хірургічних ран та деформуючих рубців.

Наукова діяльність: впродовж останніх років видано 2 патенти на корисну модель та опубліковано понад 20 наукових статей у міжнародних журналах та наукових конференціях, співавторство у 2-х підручниках та 2-х монографіях, захищено у 2020 році кандидатську дисертацію (отримано звання PhD).

У центрі функціонує кабінет комплексного обстеження та проведення малоінвазивних діагностичних та лікувальних маніпуляцій під УЗ наведенням, оснащений апаратом експерт класу (3D- візуалізація), за допомогою якого проводиться пункція та склерозація кіст нирок, мультифокальна біопсія простати, дренування гнійних утворів нирок та заочеревинного простору, постановка пунк- ційних нефростомій.

Також працює кабінет дистанційної літотрипсії, оснащений літотриптором Dornier Compact Sigma з ультразвуковим та рентген наведенням.

Ендоскопічні операції: ендоскопічне розсічення стриктури уретри, трансуретральна резекція передміхурової залози (ТУР простати) з приводу аденоми, склерозу, раку; трансуретральна резекція (ТУР) сечового міхура, трансуретральна резекція (ТУР) уретероцеле, контактна цистолітотрипсія та ендоскопічне видалення конкрементів (дроблення каменів у сечовому міхурі), постановка тимчасових та постійних стентів при обструкції верхніх сечовивідних шляхів, в т. ч. під рентгенконтролем; перкутанна нефролітотрипсія та літоекстракція (дроблення каміння в нирках).

Також проводиться весь комплекс стандартних відкритих операцій на органах сечовидільної та чоловічої статевої систем при захворюваннях крайної плоті, стриктурах та травмах уретри, водянці яєчка, кіст додатку яєчка, варикоцеле, фімозі, конкрементах усіх відділів сечовивідної системи (нирок, сечоводах, сечового міхура); пластичні та реконструктивні операції при вроджених вадах розвитку, сечоміхурово та сечовідних норицях; лікування онкопатології усіх відділів сечовидільноїта чоловічної статевих систем (органозберігаючі операції — резекції нирок, нефуретерек- томії, цистектомії, радикальні простатектомії).

Малоінвазивні операції з приводу нетримання сечі та опущення жіночих статевих органів у жінок, в т. ч. із застосуванням сітчатих імплантів, що проводяться впродовж останніх кількох років у центрі допомагають жінкам повернути собі повноцінну якість життя та не бути соціально обмеженими. Консервативне лікування запальних захворювань органів, зокрема, пієлонефритів, циститів, орхоепідидимитів, простатитів.

Завдяки впровадження в щоденну професійну практику сучасних ендоскопічних, лапароскопічних методів лікування урологічних захворювань стали доступними та проводяться на Рівненщині усі світові види ендоурологічних та лапароскопічних операцій, органозберігаючі та малотравматичні операції на сечовивідних шляхах, що загалом дає можливість пацієнтам отримати усю спеціалізовану допомогу згідно сучасних стандартів лікування урологічних та онкоурологічних хворих.

Відгуки