Версія для людей
з вадами зору

Контактна інформація

Піонтковський Валентин Костянтинович – заступник директора КП ≪РОКЛ ім. Ю. Семенюка≫ з питань реформування медицини, доктор медичних наук, Заслужений лікар України, голова правління ГО ≪Асоціація ортопедів-травматологів Рівненської області≫, член правління ГО ≪Асоціація ортопедів-травматологів України≫. 

З 2010 по 2020 роки – керівник Обласного центру ортопедії, травматології та вертебрології. Як керівник центру ортопедії, травматології та вертебрології В. Піонтковський започаткував оперативну вертебрологію в Рівненській обласній клінічній лікарні, розвинув у відділенні такі напрямки хірургії хребта як: транспедикулярна фіксація, пункційна цементна вертебропластика при захворюваннях і травмах хребта, стабілізація усіх відділів хребта з переднього (трансторакальний, трансабдомінальний) та заднього доступів сучасними конструкціями, хірургічна корекція деформацій хребта, PLIF та TLIF-процедури, епідуральний адгезіоліз, ендоскопічні операції на хребті. 

Під його керівництвом активно розвиваються такі напрямки, як артроскопія суглобів, сучасний малоінвазивний остеосинтез, ендопротезування, хірургія тазу та вертлюгової западини. 

Циплінський Юрій Іванович – в.о. зав. Обласного центру ортопедії, травматології та вертебрології КП ≪РОКЛ ім. Ю. Семенюка≫, лікар вищої категорії. 

В штаті найбільшого на сьогодні центру КП РОКЛ – 87 співробітників. 

Лікарський колектив відділення: Каштан Юрій Михайлович, Златів Володимир Петрович, Касянчук Віктор Миколайович, Бондар Сергій Петрович, Гончаров Сергій Володимирович, Столярський Назар Ігоревич, Садовий Юрій Степанович, Новак Микола Миколайович, Мироник Богдан Михайлович, Пєчніков Сергій Олександрович, Денисюк Віктор Борисович, Шевчук Юрій Михайлович, Плевачук Петро Володимирович, Гузоватий Олександр Юрійович. 

На повну потужність на території центру функціонує оновлений після капітального сучасного ремонту операційний блок у складі трьох комфортних операційних, оснащених необхідним обладнанням, інструментарієм та електронно-оптичним перетворювачем. 

Щорічно тут виконується близько 2300 оперативних втручань. 

На початку 2019 року в операційній, де виконуються складні оперативні втручання на хребті та суглобах, встановлено найсучаснішу систему ламінарних потоків повітря (система кондиціювання та очищення повітря). 

Сестринський колектив з 1978 року очолює старша медична сестра обласного центру Безтелесна Світлана Пилипівна; на сьогодні із 32 медичних сестер вищу категорію мають 25, першу – 6, другу – 1. 

Звертається належна увага на доброзичливе, кваліфіковане, по-справжньому милосердне обслуговування хворих, на освоєння суміжних спеціальностей, на професійний ріст медичних сестер. 

Операційним блоком та колективом операційних сестер керує Звірковська Світлана Савельївна, сестра медична вищої кваліфікаційної категорії. 

В опер. блоці забезпечена безперебійна робота 3-х операційних, двох перев’язочних, проводиться постійний контроль за дотриманням асептики та антисептики, звертається увага на професійний ріст та підготовку кадрів операційних сестер. 

Спеціалізована медична допомога у центрі надається хворим з усіма видами пошкоджень опорно-рухового апарату. 

Основні напрямки роботи центру: 

Хірургічне лікування патології хребта: 

 • ендоскопічна трансфорамінальна та інтерламінарна мікродискектомія; 
 • транспедикулярна фіксація при захворюваннях і травмах хребта, в тому числі стабілізація хребта через трансабдомінальні та трансторакальні доступи, малоінвазивна ТПФ при переломах хребта; 
 • пункційна цементна вертебропластика; 
 • стабілізація шийного відділу хребта з переднього та заднього доступу сучасними конструкціями; 
 • хірургічна корекція деформацій хребта; 
 • ендопротезування міжхребцевих дисків; 
 • епідуральний адгезіоліз при дегенеративних захворюваннях хребта; 
 • ендопротезування кульшового, колінного, плечового суглобів та голівки променевої кістки; 
 • занурювальний остеосинтез складних переломів вертлюгової западини та тазу із виконанням заднього та переднього (іліоінгвінального) доступів; 
 • сучасний малоінвазивний остеосинтез переломів кісток; 
 • артроскопія кульшового, плечового, колінного та гомілково-стопного суглобів; 
 • хірургічна корекція вроджених та набутих вад скелету; 
 • оперативне лікування доброякісних пухлин кісток, суглобів, м’яких тканин; 
 • екстрена травматологічна допомога. 

На базі центру регулярно проводяться науково-практичні конференції, симпозіуми, засідання товариства ортопедів-травматологів області. 

Також функціонує філія кафедри післядипломної освіти Харківського медичного університету, де лікарі-ортопеди-травматологи нашої області мають можливість оновити не лише теоретичні знання на курсах ПАЦ та ТУ, а й удосконалити практичні навики, беручи участь у проведенні оперативних втручань. 

Справжньою гордістю центру є міжнародна співпраця та її результати: 
2015 рік – візит головного ортопеда-травматолога Китаю, проф. Інг Занга (Yingze Zhang) та завідувача травматологічної клініки провінції Хебей, проф. Жьонг Хо (Zhiyong Hou). В рамках зустрічі на базі обласного центру була проведена конференція ≪Сучасні технології в травматології та ортопедії≫, а також вперше на Україні проф. Занг виконав ряд показових оперативних втручань. Гості подарували операційній дороговартісний дистракційний пристрій, котрий на сьогодні часто використовується в роботі, та допомагає під час проведення репозиції переломів. 
2016 рік – під час візиту в обласний центр ортопеда-травматолога Mariusz Smigel (Польша) в обласному центрі вперше в Україні виконано та впроваджено втручання трансфорамінальної ендоскопічної мікродискектомії за методикою MaxMore. 

На сьогодні Валентином Піонтковським та співробітниками центру виконано вже більше 500 аналогічних втручань. 

Cумісно з польськими колегами: Krzistof Lokas, Tomasz Potachek, Krzistof Koltowskiy у широку практику запровадженно проведення оперативних втручань при складних сколіотичних деформаціях хребта у дітей та дорослих. 

Активну участь у впровадженні оперативних втручань при пошкодженнях тазу та вертлюгової западини приймав Angey Zawadskiy. 

З 2015 року у центрі розпочато співпрацю з професором Евальдом Герінгом (Німеччина) – досвідчений хірург ортопед-травматолог, спеціалізується на первинному та ревізійному ендопротезуванні кульшового та колінного суглобів, хірургії хребта. 

Під час кожного візиту професора в центрі відбуваються показові оперативні втручання, часто присутні колеги з інших регіонів, з котрими професор радо ділиться своїм досвідом та знаннями. 

На початку 2019 року завдяки німецьким колегам в центрі впроваджено ендопротезування плечового суглоба. 

Шлях, пройдений від 10 ліжок, до найбільшого центру нашого лікувального закладу – це історія, створена щоденною нелегкою працею всього колективу, історія розвитку надання якісної спеціалізованої допомоги, постійного росту та впровадження нових сучасних технологій та методик хірургічного лікування. Сьогодні ми можемо з великою впевненістю стверджувати, що рівень надання лікувальної допомоги пацієнтам в Центрі ортопедії, травматології та вертебрології нашого закладу по спектрі втручань та оснащенню в повній мірі відповідає стандартам європейської та світової медицини. 

Відгуки