Версія для людей
з вадами зору

Контактна інформація

В грудні 1988 р. у Рівненській обласній лікарні було відкрите відділення гнійної хірургії та проктології. 

На сьогоднішній день у відділенні надається допомога на 30-ти хірургічних та 11-ти проктологічних ліжках. 

Відділення стало єдиним спеціалізованим закладом області, де окрім патології, викликаною хірургічною інфекцією, лікуються ускладнення після оперативних втручань на органах черевної порожнини. 

Надається висококваліфікована допомога із застосуванням сучасних технологій в організованих центрах по лікуванню гострого панкреатиту, стопи діабетика та проктологічної патології з центром стомованих хворих. 

Засновником та завідувачем відділення з 1988 до 2003 р. був заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Євген Максимович Боровий. Під його керівництвом було сформовано та підготовлено не один досвідчений колектив хірургів. Євген Максимович залишив по собі величезний науковий спадок. У 60-х роках захистив кандидатську та докторську дисертації. І вже як науковий керівник з-поміж практичних хірургів підготував 5 кандидатів медичних наук. За 55 років роботи у Рівненській обласній лікарні Є. М. Боровий опублікував 278 наукових праць. Постійно вчився сам і спонукав навчатися, удосконалювати свій фаховий рівень колег та учнів. У тому, що хірургічна служба Рівненської області посідає одне з провідних місць в Україні – велика заслуга передусім Є. М. Борового. Він по праву був удостоєний звання заслуженого лікаря України, нагороджений значком ≪Відмінник охорони здоров’я≫, багатьма орденами та медалями, дипломом лауреата рейтингу ≪Золота фортуна≫. 

На час створення відділення в ньому працювали Володимир Федорович Денищук, Іван Васильович Сидорук, Анатолій Миколайович Саковський, Петро Степанович Білоус, Василь Миколайович Павлюк, Віталій Іванович Ридзак. Із 2003 по 2006 рік очолював відділення Володимир Федорович Денищук, гідний послідовник справи Є. М. Борового, а з 2006 року по 2020 р. очолював Віктор Олександрович Ткач, який розпочав свою трудову діяльність на посаді лікаря-хірурга Зарічненської ЦРЛ. 
З 1998 по 2000 рік проходив підготовку в клінічній ординатурі на кафедрі загальної хірургії при Буковинській державній медичній академії. З 01.06.2020 р. комунальне підприємство ≪Рівненська обласна клінічна лікарня≫ Pівненської обласної ради очолив головний лікар Ткач Віктор Олександрович, а з 19.01.2021 р. Віктора Олександровича призначено на посаду директора підприємства. 

З 1 серпня 2020 року відділення перейменовано у ≪Обласний центр невідкладної хірургії та колопроктології≫. 

З 24 лютого 2021 року в.о. зав. центром призначно Юрія Миколайовича Ординського. Лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії, перша категорія по спеціальності ультразвукова діагностика, спеціаліст за спеціальністю ≪організація і управління охороною здоров’я≫, магістр публічного управління та адміністрування. Член Європейської асоціації ендоскопічних хірургів (EAES). Неодноразово проходив стажування у провідних клініках України та Європи. 

У центрі працюють лікарі-хірурги: Анатолій Миколайович Саковський, Сергій Володимирович Вовк, Роман Леонідович Мартинюк, Тарас Федорович Селих, Тарас Степанович Володько, Сергій Іванович Подик, Олександр Анатолійович Домбровський, Юрим Веніамін Валерійович та проктологи: Василь Миколайович Павлюк, Сергій Петрович Гуска, Костянтин Михайлович Чугалінський, Максим Віталійович Дячук. 

Сестринський колектив складають досвідчені медичні сестри та висококваліфіковані операційні медсестри, очолюють середній медичний персонал старша медсестра центру Грушицька Галина Миколаївна та старша медична сестра операційна Телекало Ольга Василівна. 

На базі обласного центру функціонує центр лікування гострого деструктивного панкреатиту. 

За час роботи впроваджено у практику застосування сучасних ангіопротекторів, етапні операції при деструктивних панкреатитах, проводяться пункції та дренування вогнищ панкреонекрозу під контролем сонографії, застосування екстракорпоральних методів детоксикації. 

В оснащенні центру наявний апарат ультразвукової діагностики GE Vivid 3 Expert та ендохірургічній комплекс Tekno, виробництво Tekno Medical, Німеччина, що дозволяє проводити оперативні втручання лапароскопічним та мініінвазивними методами. 

У центрі проводяться складні, повторні та реконструктивні операції на органах черевної порожнини, операції при гострій хірургічній патології органів черевної порожнини, програмовані етапні санації черевної порожнини при занедбаних перитонітах, кишковій непрохідності, абдомінальному сепсисі. 

Існує також обласний колопроктологічний центр, в склад якого входять чотири лікаря проктолога, якими надається висококваліфікована колопроктологічна допомога із використанням у практиці новітніх методів лікування. 

Фахівці обласного центру невідкладної хірургії та колопроктології постійно успішно взаємодіють із колегами профільних відділень обласної лікарні та медичних закладів області. Беруть активну участь у наданні виїзної екстреної та планово-консультативної медичної допомоги населенню області. 

Центр є базою для навчання та вдосконалення практичних навичок лікарів, лікарів-інтернів, середнього та молодшого медичного персоналу. Любов до рідного краю, до людей, які тут живуть та працюють, вимагає віддачі всіх сил, знань для боротьби з хворобою. 
Продовжуючи справу засновника відділення (центру) Євгена Максимовича Борового, девізом життя якого були слова Т. Г. Шевченка: ≪Боріться, поборете...≫, колектив центру дружньо живе та завдяки цьому переборює труднощі, вірить у перемогу хірургії, цим самим роблячи свій внесок у розвиток медицини Рівненщини.

Дізнатись більше про працівників відділення:

Віктор ТКАЧ #особистістьфахівця

Юрій ОРДИНСЬКИЙ #особистістьфахівця

Олександр ДОМБРОВСЬКИЙ #консультаціяспеціаліста про геморой

Роман МАРТИНЮК #будніРОКЛ

Відгуки