Версія для людей
з вадами зору

Контактна інформація

Історія діяльності ультразвукової діагностики в Рівненській обласній клінічній лікарні розпочалася в січні 1991 року, коли головний хірург ОУОЗ, кандидат медичних наук Семенюк Юрій Степанович почав проводити перші ультразвукові дослідження. Згодом було створене відділення ультразвукової діагностики та очолив його Журавель Віктор Володимирович.

Ендоскопічний кабінет в Рівненській обласній лікарні створений та оснащений в 1979 році, де почав працювати Мокрик Юрій Миколайович. Згодом, із 1984 на його базі запрацювало ендоскопічне відділення з новими можливостями діагностики та лікування захворювань шлунково-кишкового тракту.

В червні 2021 року створений новий структурний підрозділ лікарні – центр ендоскопічної та ультразвукової діагностики. Очолив центр кандидат медичних наук Лазарчук Віталій Миколайович.

У центрі широко використовуються сучасні методики ендоскопічної діагностики та лікування захворювань шлунково-кишкового тракту. Впроваджені ендоскопічні дослідження позапечінкових та панкреатичних шляхів з можливою механічною літотрипсією в позапечінкових жовчних протоках, видалення неоплазій шляхом ендоскопічної мукозної резекції та субмукозної дисекції, ендоскопічні методи зупинки кровотеч, стентування, дистальна ентероскопія, інсуфляція СО2 під час колоноскопії, та трансендоскопічних операціях, втручання із застосуванням аргону, а також сонографічні дослідження гепатобіліарної та сечовидільної системи, органів малого тазу, пренатальне обстеження плоду. ехоофтальмографія, дослідження щитоподібної та грудних залоз, лімфатичних вузлів, плевральних порожнин, суглобів, доплерографія магістральних та периферичних судин.

Відгуки